PCIE-064-02-S-D-EMS2
Contact Now
PCIE-064-02-S-D-EMS2
  • 1
Contact Finish : Gold
Features : Locking Ramp
Read Out : Dual
Number of Positions : 64
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Number of Positions/Bay/Row : -
Contact Finish Thickness : 30.0µin (0.76µm)
Pitch : 0.039" (1.00mm)
Number of Rows : 2
Series : PCI Express® (PCIe)
Card Thickness : 0.062" (1.57mm)
Product status : Active
Description : CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039