VS-12EWH06FN-M3
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-12EWH06FN-M3
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : TO-252AA
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 110 A
Vf - Forward Voltage : 1.73 V
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Single
Recovery Time : 26 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 12 A