VS-48CTQ060S-M3
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-48CTQ060S-M3
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 89 mA
Package / Case : TO-263AB
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 60 V
Vf - Forward Voltage : 0.58 V at 20 A
Ifsm - Forward Surge Current : 1000 A
If - Forward Current : 40 A