TMS320VC5416GGU120
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-144 Microstar
Maximum Operating Temperature : + 100 C
Core : TMS320
Data RAM Size : 256 kB
Operating Supply Voltage : 1.5 V, 3.3 V
Program Memory Size : 32 kB
Maximum Clock Frequency : 120 MHz