ADSP-21160NKBZ-100
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : PBGA-400
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tray
Core : SHARC
Data RAM Size : 512 KB
Operating Supply Voltage : 1.9 V, 3.3 V
Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Product : DSPs
Manufacturer : Analog Devices
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC High Perf 32B 100MHz