ADSP-21161NKCAZ100
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-225
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tray
Core : SHARC
Data RAM Size : 128 kB
Operating Supply Voltage : 1.71 V to 1.89 V
Program Memory Size : 1 MB
Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Product : DSPs
Manufacturer : Analog Devices
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 32-Bit 100MHz 600 MFLOPS