ADSP-21262SKBCZ200
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-136
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tray
Core : SHARC
Data RAM Size : 256 kB
Operating Supply Voltage : 1.14 V to 1.26 V
Program Memory Size : 2 MB
Maximum Clock Frequency : 200 MHz
Product : DSPs
Manufacturer : Analog Devices
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 3rd Gen 32B 200MHz Floating-Point