TMS320VC5502PGF200
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : LQFP-176
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tray
Core : TMS320
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 1.26 V, 3.3 V
Program Memory Size : 32 kB
Maximum Clock Frequency : 200 MHz