TMS320C6711DZDP250
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-272
Maximum Operating Temperature : + 90 C
Packaging : Tube
Core : TMS320
Data RAM Size : 512 KB
Operating Supply Voltage : 1.4 V, 3.3 V
Program Memory Size : 64 kB
Maximum Clock Frequency : 250 MHz