DSPIC30F6014A-20E/PF
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-80
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Bulk
Core : dsPIC30F
Data RAM Size : 8 kB
Operating Supply Voltage : 3 V to 5.5 V
Program Memory Size : 144 kB
Maximum Clock Frequency : 20 MHz