ADSP-BF533SBBCZ500
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-160
Core : Blackfin
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 1.3 V
Program Memory Size : 148 kB
Maximum Clock Frequency : 500 MHz
Manufacturer : Analog Devices
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 400MHz Hi Perf Gen Purp Blackfin