TMS320C6727BZDH250
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-256
Maximum Operating Temperature : + 90 C
Packaging : Tray
Core : C67x
Data RAM Size : 256 kB
Operating Supply Voltage : 1.2 V, 3.3 V
Program Memory Size : 384 kB
Maximum Clock Frequency : 250 MHz