DSPIC30F4012-20E/SO
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOIC-Wide-28
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Tube
Core : RISC
Data RAM Size : 2 kB
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Program Memory Size : 48 kB
Maximum Clock Frequency : 20 MHz