DSPIC30F6013-20I/PF
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-80
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Bulk
Core : dsPIC30F
Data RAM Size : 6 kB
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Program Memory Size : 132 kB
Maximum Clock Frequency : 20 MHz
Product : DSCs
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 20MHz 132KB Flash