DSPIC30F4011-30I/ML
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Package / Case : QFN EP-44
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Core : dsPIC30F
Data RAM Size : 2 kB
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Program Memory Size : 48 kB
Maximum Clock Frequency : 30 MHz