TMS320C6205GHKA200
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-Microstar-288
Maximum Operating Temperature : + 90 C
Packaging : Tube
Core : TMS320
Data RAM Size : 128 kB
Operating Supply Voltage : 1.5 V, 3.3 V
Maximum Clock Frequency : 200 MHz