DSPIC30F5015T-30I/PT
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-64
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Reel
Core : RISC
Data RAM Size : 2 kB
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Program Memory Size : 66 kB
Maximum Clock Frequency : 30 MHz