DSPIC33EP128GP504-H/ML
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : QFN-44
Packaging : Tube
Core : dsPIC33EP
Data RAM Size : 16 kB
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Program Memory Size : 128 kB
Maximum Clock Frequency : 60 MHz
Product : DSCs
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 128KB FL 16KB RAM 60MHz 44Pin