TMS32C6713BPYPA200
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : HLQFP-208
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Packaging : Tray
Core : TMS320
Data RAM Size : 256 kB
Operating Supply Voltage : 1.2 V, 1.26 V
Program Memory Size : 8 kB
Maximum Clock Frequency : 200 MHz