ADSP-BF531SBBCZ400
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-160
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tray
Core : Blackfin
Data RAM Size : 16 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V, 3.3 V
Program Memory Size : 52 kB
Maximum Clock Frequency : 400 MHz
Product : DSPs
Manufacturer : Analog Devices
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 400MHz Blackfin Processor