ADSP-BF533SBBCZ-5V
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-160
Core : Blackfin
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V, 3.3 V
Program Memory Size : 148 kB
Maximum Clock Frequency : 533 MHz