DSPIC30F2020-30I/SP
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : PDIP-28
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Core : RISC
Data RAM Size : 512 B
Operating Supply Voltage : 5.5 V, 5.8 V
Program Memory Size : 12 kB
Maximum Clock Frequency : 30 MHz