DSPIC33FJ32MC104-I/PT
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-44
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Bulk
Core : dsPIC33FJ
Data RAM Size : 2 kB
Operating Supply Voltage : 3 V to 3.6 V
Program Memory Size : 32 kB
Maximum Clock Frequency : 7.37 MHz, 32 kHz