DSPIC33EP32GP504-E/TL
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : VTLA-44
Packaging : Tube
Core : dsPIC33EP
Data RAM Size : 4 kB
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Program Memory Size : 32 kB
Maximum Clock Frequency : 60 MHz
Product : DSCs
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 32KB FL 4KB RAM 60MHz 44Pin