ADSP-BF532SBBZ400
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : BGA-169
Core : Blackfin
Data RAM Size : 32 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V, 3.3 V
Program Memory Size : 84 kB
Maximum Clock Frequency : 400 MHz
Manufacturer : Analog Devices
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 400MHz High Perf Blackfin IC