DSPIC30F4011-20E/P
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : DIP-40
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Tube
Core : dsPIC30F
Data RAM Size : 2 kB
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Program Memory Size : 48 kB
Maximum Clock Frequency : 20 MHz