DSPIC33FJ16GS402-H/SO
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOIC-28
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Core : dsPIC33FJ
Data RAM Size : 2 kB
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Program Memory Size : 16 kB
Maximum Clock Frequency : 40 MHz
Product : DSCs
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 16B DSC 16KB FL 2KB RAM 50MHz 28Pin PWM