PI3DBV14ZHE
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Obsolete
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : NanoSwitch™
-3db Bandwidth : 300MHz
On-State Resistance (Max) : 14Ohm
Supplier Device Package : 20-TQFN (4.5x3.5)
Mfr : Diodes Incorporated
Voltage - Supply, Dual (V±) : -
Applications : Video
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 4:1
Voltage - Supply, Single (V+) : 2.5V, 3.3V
Number of Channels : 2
Package / Case : 20-WFQFN Exposed Pad
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)