PI3V312LE
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches - Special Purpose
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
-3db Bandwidth : 500MHz
On-State Resistance (Max) : 8Ohm
Supplier Device Package : 16-TSSOP
Mfr : Diodes Incorporated
Voltage - Supply, Dual (V±) : -
Applications : -
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 2:1
Voltage - Supply, Single (V+) : 3.3V
Number of Channels : 4
Package / Case : 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)