FOD3150T
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FOD3150T
Product Category : Gate Drivers
Rise / Fall Time (Typ) : 60ns, 60ns
Voltage - Supply : 15 V ~ 30 V
Mounting Type : Through Hole
Current - DC Forward (If) (Max) : 25mA
Manufacturer : onsemi
Minimum Quantity : 250
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Current - Peak Output : 1.5A
Common Mode Transient Immunity (Min) : 20kV/µs
Voltage - Isolation : 5000Vrms
Supplier Device Package : 8-DIP
Pulse Width Distortion (Max) : 300ns
Part Status : Obsolete
Current - Output High, Low : 1A, 1A
Packaging : Tube
Number of Channels : 1
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 1.5V
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) : 500ns, 500ns
Package / Case : 8-DIP (0.400", 10.16mm)